• AMERIKAN DOLARI
  32,5178
  % 0,20
 • € EURO
  34,5759
  % 0,04
 • £ POUND
  40,4061
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,4914
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3484
  % 0,48
 • ALTIN (TL/GR)
  2.486,24
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  2044984,426
  % -0,14
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Arıcılık Devlet Desteği Hibe veya Kredi Nasıl Alınır?

Arıcılık Devlet Desteği Hibe veya Kredi Nasıl Alınır?

Devlet tarafından vatandaşlara büyükbaş, küçükbaş, tavuk, hindi gibi hibe verilirken arı besleyiciliğiyle uğraşanlar için de kredi verilmektedir. Sağlanan bu kredi sayesinde artık arı yetiştiricileri yapılan çalışmalar sonucunda hibe almaktadırlar. 2022 yılında arı yetiştiricileri için verilen hibe sayesinde vatandaşlar rahat bir nefes almak istiyorlar. Arılarını beslemekte ve elde ettikleri üründen daha fazla sonuç alarak yaşamlarını sürdürmektedirler. Arıcılık devlet desteği hibe nasıl alınır? Sorusu hakkında araştırma yapan arı yetiştiricileri, elde etmiş oldukları bilgilerden hareketle devletin sunmuş olduğu bu imkândan yararlanmaktadırlar.

Krediler genel olarak devlet tarafından desteklenen arıcılık kredisi adı altında; Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Böylece sizde arıcılık kredisinden yararlanarak çalışmalarını sürdürebilirsiniz. Bir proje kapsamında olan genç çiftçi projesi sayesinde artık sizde gerekli şartları sağladığınız takdirde bu hibeden yararlanabilirsiniz. Kredinin verildiği yere başvuru evraklarınızla giderek başvurunuzu vakit kaybetmeden tamamlayabilirsiniz.

 Arı Ürünleri Yetiştiriciliğinde Hangi Malzemeler İçin Kredi Veriliyor?

Tarım ve Orman Bakanlığı doğrultusunda verilen arıcılık kredisi sayesinde artık arı besleyenler bütçe derdi olmadan daha fazla ürün elde etmek için rahat bir şekilde arılarını yetiştirmektedirler. Arıcılık devlet hibesi nasıl alınır? Ayrıca sorunun cevabını bulanlar, vakit kaybetmeden belirtilen tarihler arasında başvurularını yaparak hibe desteğinden yararlanabilirler. Bunun yanında arı yetiştiricilerine sadece kovan için değil, gerekli olan malzemeler doğrultusunda da kredi verilmektedir. Arı yetiştiriciliği için kredi verilen malzemeler arasında;

 • Arı kovanları
 • Arıkovanı parçaları
 • Arı yemlikleri
 • Kazanlar
 • Arıcılık elbiseleri
 • Bal süzmek için ihtiyaç duyulan malzemeler
 • Arıcılık için ilaçlar

Daha fazlası için kredi verilmektedir. Nitekim malzemeler için verilen bu kredi desteği sayesinde arı yetiştiricileri zor durumda kalmadan isterlerse bu işe yeniden başlamaktadırlar. Fakat arı yetiştiriciliğine baştan başlamak istiyorsanız, adımınızı ona göre atmanız gerekir. Öyleyse sizde bu hibeden yararlanmak istiyorsanız, online başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ardından yapmış olduğunuz başvurunun çıktısını alarak yaşadığınız yerde Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne başvurunuzu iletmeniz gerekir.

Hangi Bankalar Arıcılık Kredisi Verilmektedir?

Arıcılıkla uğraşanlar ya da yeni bir işe adım atmak isteyenler için verilen destek kredisi sayesinde artık insanlar; nitekim uzun süreli vadelerden yararlanarak ödeme sorunu olmadan hibe desteğinden yararlanmaktadırlar. Arıcılık devlet hibesi nasıl alınır? Sorusu için araştırmalarını sürdüren arı yetiştiricileri; edindikleri bilgiler doğrultusunda krediyi veren bankalara başvuru yaparak kredilerini almaktadırlar. Arıcılık kredisi veren bankalar arasında; TEB, Şekerbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar arı yetiştiricilerine kredi vermektedir. Ayrıca genç çiftçi kapsamında verilen ve üreticilerin daha fazla işini sevmelerine yardımcı olan bu kredi sayesinde 30.000 TL gibi tutar doğrultusunda kredinizi alarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Bunun için istenilen evraklarla birlikte kredi almak istediğiniz bankaya başvuru da bulunabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ