• AMERIKAN DOLARI
  18,6583
  % 0,03
 • € EURO
  19,2952
  % 0,08
 • £ POUND
  22,3140
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  2,6040
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3062
  % 0,16
 • ALTIN (TL/GR)
  1.048,04
  % 0,05
 • BITCOIN/TL
  306559,206
  % 1,55
 • BIST 100
  4.962,48
  % 0,80

İkametgah Olmadan Kredi Çekilebilir Mi?

İkametgah Olmadan Kredi Çekilebilir Mi?

İkametgah olmadan kredi çekilebilir mi? Sorusundan önce belirlenen şartların içinde ilk olarak krediyi çekecek kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bu bir çok bankada 20 olarak da belirlenmiştir. İkametgah olmadan kredi çekilebilir mi? Konusu ise kredinin türüne göre değişiklik göstermektedir.

Kredi kullanmak isteyenler için öncelikli olarak bankadaki güncel kaydına bakılmaktadır. Bankada güncel bir kayıt varsa ikametgah belgesi istenmeyecektir. Ancak bankada kayıt yok ve kayır eskiyse ikametgah belgesi talep edilmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişi ilk olarak nüfus cüzdanı ile bankaya başvuruda bulunması gerekmektedir. Bunun yanında Türkiye’de değil de başka bir ülkede ikametgahı bulunan kişi kefil göstererek kredi konusunda talebini gerçekleştirmiş olur. Hatta bazen sadece ikametgah değil gelir belgesi şartı da konulmaktadır.

İkametgah olmadan kredi çekilebilir mi? Tamamen bankadan bankaya değişen bir durumdur.  Bu durumda bankayla daha önceden bir geçmişiniz varsa ve hala kullanmaya devam ediyorsanız o anlık adresinizin belirlenmesi ve doğrulanması yeterli görülmektedir. İkametgah belgesi istendiği takdirde E – Devlet ikametgah belgesi ve güncel faturalara ulaşabilirsiniz. Arama çubuğuna ikametgah yazarak çıkan sayfada anında bulabilirsiniz.

İkametgah temininden sonra banka gelir beyanı ister. Mesela bunu istemeseler bile düzenli ödeme yapıp yapamayacağınızı inceleyeceklerdir.

Kredi Notunun İhtiyaç Kredisi Almaya Etkisi Nedir?

Kredi Notunun İhtiyaç Kredisi Almaya Etkisi, kredi veya kredi kartı başvurularının değerlendirmesi sırasında büyük bir faktördür. Bir bakıma kredi notu demek finansal geçmişinizin tamamı olarak açıklanabilir. Söz konusu kredi notu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tüm finans kurumlarının düzenli bilgi göndererek hesaplanır. Kredi notunun doğru hesaplanması için gerekli veriler ise Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks tarafından hesaplanmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu 1955 yılında dokuz ortak ile kurulmuş özel bir şirkettir

İlgili İçerik

İkametgâhız  Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi almak isteyip bankalara giden kişilerin belirli şartlarla karşılaşacağı ortada. Ancak bazı şartlara uygunsuz olan kişiler bu yolu kısaltmak ve daha net ve zahmetsiz şekilde krediye ulaşmak istemekteler. Bu durumda insanları ikametgâhız kredi veren bankalar aramaya teşvik etmektedir. Bazı bankalar var ki tüm şartları ve evrakları eksiksiz yerine getirmektedir. Ama bazı bankalar müşteriyi fazla zorlamayarak bazı belgelerin eksikliğine takılamamaktadır.

İşte bu durumda ikametgah olmadan kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir: Odeabank, Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası bu bankalar size ikametgah şartı sunmayacak olup kredinizi temin etmeniz açısından alternatif oluşur.

Kredi türleri de çeşitlilik gösterdiğinden bunun için gerekli olan belgelerde farklılık gösterir. Ayrıca tüm ihtiyaçlar ve istekler zamanla değişmektedir. Bununla beraber kredi seçenekleri ve türleri de ihtiyaca göre hizmet vermektedir. Örneğin bir konut kredisi ile taşıt kredisi için istenen belgeler arasında da farklılıklar söz konusudur. Konut kredisi için peşinata da sahip olmanız gerekir. Taşıt kredisi de yine almak istediğiniz aracın belli bir kısmı için size kolaylık sağlamaktadır.

Kredi çekmek ve hangi amaçla kullanacağınızı belirlemişseniz bankaların kampanyalarına da göz atmalısınız. İkametgah olmadan kredi çekilebilir mi? Konusunda belirtilen bankalara başvuruda yapılacaktır. Gerekli olan diğer belgeleri hazırlamanız halinde kredi çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat her bankadan ikametgah olmadan kredi çekmeniz mümkün değildir. Bu konuda gerekli incelemeleri yaparak bankanızla da irtibat halinde olup ve yönlendirmeler ile kredi başvuruda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.