• AMERIKAN DOLARI
  7,8335
  % 0,06
 • € EURO
  9,4508
  % 1,19
 • £ POUND
  10,5189
  % 0,76
 • ¥ YUAN
  1,1934
  % 0,47
 • РУБ RUBLE
  0,1033
  % 0,71
 • ALTIN (TL/GR)
  456,88
  % 2,22
 • BITCOIN
  148276,437
  % -2,21
 • BIST 100
  1.325,29
  % 3,25

Günlük Bülten [9 Kasım 2020]

Günlük Bülten [9 Kasım 2020]

GÜNAYDIN… İYİ HAFTALAR… BOL ŞANSLAR…

Herşey garip bir şekilde ABD seçimlerine kilitlenmişti. Ve seçim sonuçları belli oldu, ama Trump daha seçim bitmedi diyor. Bakalım neler olacak…

Şu saatlerde Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa ettiği konuşuluyor. Kesin bir açıklama yok. Bu bizim piyasaları ciddi şekilde etkileyebilir. Bakalım neler olacak…

Pandemi süreci belirsizliklerle dolu bir süreç, karanlık bir tünelin içinde yürüyoruz, her an, ekonomik, sosyolojik ve politik herşey değişebilir diye yazıyordum. Nitekim böyle bir tünelde ilerlerken ABD’de başkanının değişmesi, bizde Berat Albayrak’ın değişmesi gerçekten bunun bir göstergesi. Tünelin sonundaki ışığa ulaşana kadar daha neler görücez bakalım…

BORSA İSTANBUL

• Küresel piyasalarda, ABD seçimleri, ikinci virüs dalgası, salgının seyri, artan vakalar, gelen kısıtlamalar, aşı ve ilaç haberleri, teşvik paketlerine yönelik gelişmeler, merkez bankalarının politikaları, ekonomilerin toparlanamaması endişeleri ile satış baskısı altında kalan borsalar toparlanmaya çalışıyor.

• Bizde bütün bunlara ilaveten dolar/tl kurunun yükselişinin hala önüne geçilememesinin piyasalarda yarattığı tedirginlik devam ediyor. Bu aylarda ödenecek yüksek dış borca karşılık Merkez bankamızın döviz rezervlerinin kritik seviyede olması da ayrıca endişe konusu. Bütün bunlara rağmen BORSA İSTANBUL düşüş trendinden ayrışıp 1200 direncine doğru yükselmeye çalışıyor.

• Borsalar satış baskısı altında, ancak borsalarda sadece yükseliş trendinde değil düşüş trendinde de para kazanmak mümkündür. Fiyatlar ucuzlayınca doğru seviyelerden yapılan alımlar her zaman para kazandırmıştır, borsada para alım yaparken kazanılır. Uzun vadede doğru yatırımın yeri her zaman borsalardır, bilinçli yapılan yatırımlar, doğru seçilen şirketlerin hisse senetleri her zaman yatırımcısına en çok kazandıran yatırım araçları olmuşlardır.

• Borsada yatırım yapmak istediiniz takdirde sizlerin kararlarınızda yardımcı olmak amacıyla, bizim TOP ELEVEN şirketlerimizi ve Yedek Listemizi Sektör bazında guruplayıp, açıklanan bilançolarına göre hedeflerimizi güncelleyerek hedef fiyatlarımızı ve destek-direnç seviyelerini sizlerle paylaşıyorum.

DOLAR/TL KURU ve GRAM ALTIN:
• DOLAR/TL kuru için Yeni Ekonomik Program’da 2020 ortalama kuru 6.91 tl olarak alınmış, kurun yıl sonuna kadar 7.40-7.45 seviyelerinde seyretmesi hedeflenmişti. Merkez Bankası kurun yükselişini önlemeye, 8.00 psikolojik direncine ulaşmasını durdurmaya çalışıyordu, ancak Para Politikası Kurulu geçtiğimiz günlerde beklentilerin aksine faiz oranını %10,25 olarak bırakınca, kur gerilediği 7.80 seviyelerinden tekrar yükselmeye başladı, ve son günlerdeki gelişmelerle artık 8 tl de üzerinde yükselmeye devam ediyor.
• ONS ALTIN: 1950 => 1951 Dalgalı seyir devam ediyor.
• GRAM ALTIN: 528 => 535 Ons Altın ve Dolar/TL kurundaki dalgalı seyirle paralel gidiyor. Bizde Doların yükselişinin önüne geçilemezse küresel piyasalarda ONS ALTIN da yükselmeye başladığında GRAM ALTIN da çok yükselecektir.
NE YAPALIM: ONS ALTIN ve BORSALAR

• Dünya ekonomisinde büyük bir DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜM yaşanıyor. Bunu gözden kaçırmayalım, takip edelim ve değişime ayak uyduralım.
• Küresel piyasalarda değişen bir şey yok, yatırım araçları hareketlerine yön arıyor, ABD seçimlerinin piyasalara etkisi geçici olacaktır, aslında herşey aşının bulunmasına kilitlendi. Ancak ekonomilerin gördüğü hasar o kadar büyük ki, aşı bulunsa bile bu hasar üç dört seneden evvel toparlanacak bir hasar değil
• İkinci virüs dalgası geldi, Avrupa Birliği ülkelerinde yeniden kısıtlamalar başladı.
• ABD Merkez Bankası, ABD ekonomisinin ılımlı şekilde büyümeye devam ettiğini ancak görünümün belirsiz olduğunu söylüyor. Faiz arttırmıycam ama bu yetmez, mali politikalarla desteklenmesinin devam etmesi şart diyor.
• Dolayısıyla, ONS ALTIN’da şimdilik dalgalanmalar yaşansa bile güvenli limana yöneliş devam edecektir. Her gün herşeyin aniden değişebildiği bir pandemi sürecinden geçtiğimizi unutmayalım. Hala karanlık bir tünelde ilerlemeye çalışıyoruz, tünelin ucunda ışık göründü ama ne kadar uzakta, ve o ışığa ulaşana kadar bizleri ne tehlikeler bekliyor belli değil.
• BORSALARDA satış baskısı devam ediyor:
1. Gelişmiş ülkelerin ekonomileri normalleşmelerden sonra beklenenden daha hızlı toparlandı, ama hala pandemi öncesi seviyelerinde değil, ve pandeminin ORTA VADEDE ekonomik görüntü üzerinde oluşturduğu önemli riskler devam ediyor.
2. Bizim ekonomimiz de Mart, Nisan, Mayıs’ta yaptığı dipten Haziran’daki normalleşmelerle ve kredi musluklarının açılması ile Temmuz ve Ağustos aylarında biraz toparladı ama zor günlerin beklediği Kasım ve Aralık aylarında toparlanma nasıl devam edecek? Dolar/TL kurundaki artış nasıl durdurulacak ?
3. Endekste geldiğimiz 1200 seviyeleri Corona öncesi seviyesi. Ekonomimiz Corona öncesi seviyesine geri geldi mi?
4. İkinci virüs dalgası bizde de geldi. Belki ikinci virüs dalgası ekonomileri pandemi başlangıcındaki gibi sert vurmayacak, ama belirsizlikler devam ediyor. KASIM ayı büyük dalgalanmalara gebe…

TABLOMUZDAKİ hedef fiyatlarına ve destek-dirençlere göre DOĞRU SEKTÖRLERDE pozisyon alınan hisselerin yatırımcılarına yine de güzel kazançlar sağlayacaklarına inanıyor ve sektör bazında guruplayıp bilançolarına göre hedeflerini güncellediğimiz TOP ELEVEN şirketlerimizi ve YEDEK LİSTEMİZİ sizlerle paylaşıyoruz. İnandığınız sektörlere ve inandığınız şirketlere göre seçim yapmak sizlere kalmış.

HOLDİNGLER

• KOZAL:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
85.00 50.00 90.00 81.20 90.00

Bu holding şirketi çok iyi yatırımları olan, ilk yarı sonu bilançosuna göre fiyat/kazanç oranı değeri olan 123.79 tl altında, 75-80 tl seviyelerinde seyreden ve kazanç potansiyali yüksek olan bir hisse, ancak TMSF kontrolünde olduğu için hala belirsizlik devam ediyor ve bu yüzden hala bilanço değerlerinin altında işlem görüyor.

KİMYA SEKTÖRÜ:

• ALKİM:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
8.50 6.50 18.00 14.59 15.72

Çok iyi yatırımlar planlıyor, uzun vade için büyük kazanç sağlayacak bir hisse. Ancak şu an erken, dokuz aylık bilançosuna göre fiyat/kazanç oranı fiyatı 12 tl. Hedef fiyatımız ise 18 tl’den düştüğü 12 tl seviyesinden tekrar yükselebileceği ikinci Fibonacci direnci 15.72 tl.

PETROL SEKTÖRÜ: Pandemi sürecinden çok olumsuz etkilenen bu sektörde henüz hareketlenme başlamadı.

• TÜPRAŞ:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
129.00 69.00 95.00 77.35 90.00

Açıklanan dokuz aylık bilançosunda büyük zarar açıklayan TÜPRAŞ hisseleri aslında çok ucuz kaldı. Dokuz aylık bilançosuna göre defter değeri 96 tl olan TÜPRAŞ’ta hedef fiyatımız ciddi bir direnç olarak karşımıza çıkan 90 tl.

HABERLEŞME SEKTÖRÜ: Pandemi sürecinden en olumlu etkilenen bu sektörde iki şirketimiz var.

• TURKCELL:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
15.00 12.00 17.50 16.12 22.20

Açıklanan ikinci yarı bilançosuna göre fiyat/kazanç oranı fiyatı 14.91 tl, %50 Fibonacci geri çekilme desteği 14.75 tl olan TÜRKCELL, uzun süre bu Corona öncesi seviyelerinde işlem gördükten sonra yeni ortaklık yapısıyla yapılan genel kurulu ardından tekrar Corona sonrası gördüğü en yüksek 17.50 seviyesine kadar yükseldi, son iki haftada borsada gelen satışlarla ise yeniden 15.00 tl seviyelerine geriledi. 15.00 tl seviyelerinden alındığında yatırımcısına kaybettirmeyeceğine inandığım TÜRKCELL için hedef fiyatım 22.20 tl. Bilançosundaki dağıtılabilecek 13,085,100,000 tl temettüsü ile TÜRKCELL hisselerinin yatırmcısına çok para kazandıracağı kesin. Hisselerini Varlık Fonuna satarak ortaklıktan ayrılan İsveçli telekom operatörü Telia Company ile diğer ana hissedarlardan Çukurova Holding arasında yıllar süren anlaşmazlıkları nedeniyle TÜRKCELL uzun zamandır temettü dağıtamıyordu. Artık ikisi de Türkcell ortaklık yapısında yoklar ve yönetim Varlık Fonu’nda.

• TÜRK TELEKOM:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
8,50 5,50 8,00 6.79 9.44

Pandemi sürecini etkilenmeden atlatan ve açıkladığı ikinci yarı bilanço karlılığı çok iyi olan bir diğer haberleşme sektörü şirketi TÜRK TELEKOM borsada geçtiğimiz haftalarda gelen satışlarla piyasa/defter Değeri oranı fiyatı olan 7.65 tl’nin de altında, Fibonacci %50 desteği olan 7 seviyesinde işlem görüyor. 7 tl seviyelerinde alındığında fiyat/kazanç oranı fiyatı 9.44 tl’ye kadar yükselme potansiyali olan TÜRK TELEKOM hissesi ilk direnci olan eski zirvesi 8,20 tl satış hedeflenerek de değerlendirilebilir.

PERAKENDE SEKTÖRÜ: Pandemi ile yine en pozitif etkilenen bu sektörün hisseleri Corona öncesi seviyelerinin üstüne çıktılar, karlarında büyük artışlar beklenen bu şirketler yatırımcılarına güzel kazançalar sağladılar. Dokuz aylık bilançoların açıklanması sürecine girdik. Yüksek kar beklentileriyle bu hisselerde de hareketler olacaktır.

• BİZİM
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
12.00 6.35 22.00 15.03 16.73

Pandemi ile en pozitif etkilenen perakende sektörü şirketlerinden BİZİM’in üçüncü çeyrek bilançosunda yıllık karı 2019 yılı karı ile aynı. Pandemi sonrası karlılığını arttırdığını söyleyemeyiz. Fiyatı, ikinci yarı sonunda daha yüksek kar beklentilerine göre 22.00 tl’ye tekrar çıkan BİZİM’in bu seviyeden 13.50 tl seviyesine kadar geriledikten sonra 17.50 seviyesinde direnci oluştu. Bu direncini kırması ve tekrar 22 tl seviyelerine kadar yükselmesi zor görünüyor. Corona öncesi seviyesi ve aynı zamanda fiyat/kazanç oranı değeri olan 12.80 tl’nin üzerinde, 15 tl seviyelerinde işlem gören BİZİM’in 17.50 tl direncini kırabileceğini de sanmıyorum.

• ŞOK MARKET:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
11.00 6.35 14.75 11.83 13.00

Corona öncesi fiyatı olan 11 tl seviyesinde seyreden ŞOK MARKET, açıkladığı dokuz aylık bilançosuyla pandemi sonrası ulaştığı en yüksek değeri olan 14.75 tl’yi tekrar ulaşabilir, ancak bu seviyeden düştüğü 10,35 tl ye göre yükselişte üçüncü Fibonacci direnci cıvarında, 13.00 tl’de direnci oluştu, önce bu direnci aşması lazım.

• BİMAŞ:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
55.00 45.00 75.45 70.00 73.22

Corona sonrasında Corona öncesi fiyatı olan 55 tl’nin üzerinde, 70 tl seviyelerinde seyreden BİMAŞ’ın açıkladığı çok iyi ikinci yarı bilançosu ile ulaştığı 75.45 tl zirve direncine tekrar ulaşması için 72 tl direncini kırması gerekiyor. Fiyat/kazanç oranı fiyatı olan 73.22 tl cıvarında oluşan bu direnç kırılırsa, hedef fiyatım en az zirve fiyatı olan 75.45 tl.

GIDA SEKTÖRÜ: Pandemiden olumlu etkilenen bu sektördeki şirketlerde büyük hareketler oluyor, KEREVİTAŞ’a yabancı ortak geleceğinin konuşulduğunu duyuyoruz, bu hisse fiyat/kazanç oranı değerinin üzerinde ve zirvesinin az aşağısında işlem görüyor,

• KEREVİTAŞ
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
3.96 2.15 7.00 6.62 7,57

ENERJİ SEKTÖRÜ

• ENERJİSA:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
8.60 5.65 9.50 9.83 13.47

Elektrik dağıtımı ve perakende satışı ile ilgili faaliyetlerini bünyesinde bulundurduğu şirketlerle yürüten, yaklaşık 21 milyonu aşkın kullanıcıya dağıtım hizmeti sağlamakta olan ENERJİSA, pandemiden olumsuz etkilenmeden çıkan şirketlerin başında gelmekte. Enerjisa, zirve fiyatının az altında işlem görüyor, en az dokuz aylık bilançosuna göre fiyatkazanç oranının değeri olan 13.47 tl’ye kadar yükselme potansiyali var.
• İPEK ENERJİ:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
11.00 6.00 15.50 11.74 16.18

İkinci yarı bilanço değeri olan 16 tl’nin altında, 12 tl seviyelerinde işlem gören İPEK ENERJİ’nin 12,50 direncini kırarsa fiyat/kazanç oranı fiyatına göre olması gereken 16 tl’ye kadar yükselme potansiyali bulunmakta, ancak, TMSF kontrolünde olan bir şirket olduğu için belirsizlik halen devam ediyor ve hala bilanço değerinin altında işlem görüyor.

OTOMOTİV YAN SANAYİ: JANTSA ve BRİSA, otomotiv yan sanayimizin gözde firmalarından, TOP ELEVEN şirketlerimizin kardeş hisseleri…

• JANTSA:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
63.86 35.12 217.80 183.50 165

Pandemi süreci içinde cirosu büyüyen ender şirketlerimizlerden JANTSA, Corona ile düştüğü 35 tl’dan büyük kar beklentileriyle 217 tl’ye kadar yükseldikten sonra 180-190 tl seviyelerinde işlem görmeye başladı. Hedef fiyatımız dokuz aylık bilançosuna göre fiyat/kazanç oranı fiyatı olan 165 tl’nin üzerinde işlem gören JANTSA’yı bu seviyelerden almak riskli olabilir.

• BRİSA :
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
10.00 6.00 15.00 16,65 15.00

2020 ikinci yarısında çok iyi bilanço açıklayan BRİSA Corona sonrası ulaştığı en yüksek seviyesi olan 15 tl seviyesinde işlem görüyor. Hedefimiz olan fiyat/kazanç oranı fiyatı 9.55 tl’nin üzerinde işlem gördüğü için bu seviyelerden almak riskli olabilir.

• ÇEMTAŞ:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
9.50 4.50 16.50 14.55 15.55

Corona öncesi 9.50 tl’den Corona ile 4.50 tl’ye düşen ÇEMTAŞ, son aylardaki otomotiv sanayindeki hareketlenmelerden doğan çok olumlu beklentilerle tarihi zirvesi 12.65’e kadar yükseldikten sonra bu seviyeyi de yukarı kırarak ilk hedefi olan fiyat/kazanç oranı değeri 15.55 tl’nin de üzerinde 16.50 tl’ye ye kadar yükseldi, borsada gelen kar satışları ile bu seviyeden gerilemeye başladı. 14.00 tl seviyelerinden alınırsa para kazandırma potansiyali olan bir hisse.

TEKNOLOJİ:
• ASELSAN:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
15.75 10.00 19.00 17.46 19.00

Aselsan 2020 üçüncü çeyrekte de çok iyi kar açıkladı, bilançosu güçlü büyüme görünümünü sürdürüyor. Uzun süre takıldığı eski fiyat/kazanç oranı fiyatı olan 16.50 seviyesindeki direncini kırdıktan sonra yeni fiyat/kazanç oranı fiyatı olan 19 tl’ye kadar hızlıca yükselen, ancak endeksin düşüşleriyla gerileyen eski direncine geerileyen ASELSAN tekrar 19 tl zirvesine gidiyor. Uzun zamandır yatay seyreden Aselsan’ın, zirvesine yakın işlem gördüğü halde çok iyi kar beklentileriyle daha da yükselmeye devam edeceğine inanıyorum. Son birkaç gündür gelen satışlarla gerileyen borsamızda bile yükselmeye devam eden ender şirketlerden biri.
ULAŞIM SEKTÖRÜ: Bu sektörde iki şirketimiz var, THY ve PEGASUS. İkisi de pandemi sürecinden çok olumsuz etkilendi, tablolarımızda da gördüğünüz gibi ciroları çok düştü ve zararları çok büyüdü. Ancak ikisi de Defter Değerleri yüksek olduğundan pandemi sürecinin bitmesi ile insanların eskisi gibi rahat rahat seyahat etmeye başlayacakları ümidiyle çok fazla gerilemediler.

• PEGASUS:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
86.55 23.55 63.50 44.18 48.62

Corona öncesi 86.55 tl olan Pegasus, Coronayla 23,55’e kadar düştükten sonra Fibonacci direnci olan 62.60’a kadar yükseldi. Şirket, altı aylık bilançosunda çok büyük zarar açıkladı, ve 44 tl’ye kadar geriledi. Maddi varlıklarındaki büyüklük nedeniyle Defter Değeri 46,24 tl olan PEGASUS bu seviyenin de altında işlem görüyor. Corona sonrası gördüğü en yüksek fiyatı 63.50 tl’den 39.50 tl’ye kadar geriledikten sonra ilk Fibonacci direnci olan 48.62 tl’ye kadar yükselme potansiyali olduğuna, bu seviyelerden alınan PEGASUS hisselerinin uzun vadede yatırımcısına çok iyi kazanç sağlayacağına inanıyorum ancak bunun için virüs dalgasının bitmesi, insanların eskisi gibi rahat rahat seyahat etmeye başlaması lazım. Bu sene zor…

• THY:
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
15.35 7.45 13.00 9.71 10.53

Dokuz aylık bilançosunda da büyük zarar açıklayan THY’nın maddi varlıklarının yüksekliği nedeniyle Defter Değeri 30 tl. Defter Değerinin hayli altında, 10-11 tl seviyelerinde işlem görüyor, dolayısıyla bu seviyelerde teknik analize göre trade edilebilir ama kazandırma potansiyali kaldığını söylemek zor. Corona’dan sonra gördüğü en yüksek 13 tl değerinden 9 tl’ye kadar gerileyen THY için hedef fiyatımız ancak ilk Fibonacci değeri olan 10.61 tl.

BANKACILIK SEKTÖRÜ: Pandemi ile fiyatları çok ucuz kalan ama ilk yarı bilançolarına göre kar etmeye devam eden sektör. Merkez Bankamızın faiz arttırımı bankalara kar artışı sağlayacaktır, ancak, bir tarafta Avrupa bankalarının bile karlarının düştüğünü görmemizin bizim bankaların dokuz aylık bilançolarında nasıl kar açıklayacakları konusunda bende yarattığı endişe, diğer trafta, Kasım ayında geri ödemeleri başlayacak olan geçtiğimiz aylarda verilen kredilerin bankalar için yaratacağı sıkıntılar, bende banka hisselerine yatırım yapmanın uzun vadede riskli olacağı düşüncesini yaratıyor.

• YKB
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
3.15 1.80 2.46 2.33 2.71

• GARANTİ
Corona Öncesi
Fiyatı Corona gelince
Düştüğü Fiyat Corona Sonrası
En Yüksek Fiyatı Kapanış
Fiyatı Hedef
Fiyatı
12.50 7.00 8.65 6.98 7.56

Hala Corona ile düştükleri seviyelerde işlem gören YKB ve GARANTİ fiyatları çok ucuz kaldı. İşlem gördükleri fiyatlar fiyat/kazanç oranı fiyatlarının da altında. Aktif Rasyo’daki iyileştirmeler ve faizlerdeki artış eğiliminin bankaların karlılığını arttıracağı ve 22 Ekim Para Kurulu toplantısında faiz arttırımı geleceği beklentileriyle bankalara nihayet gelen alımlarla bu hisselerde biraz yükseliş başlamıştı, ancak faiz arttırım kararı çıkmayınca bu hisselerde yine satış geldi. Dokuz aylık bilançosunda iyi kar açıklayan YKB, Garanti’ye göre daha sağlam duruyor.

Herkese bol şanslar…
Ahmet Tevfik Çalgan