• AMERIKAN DOLARI
  8,2728
  % 0,18
 • € EURO
  9,6676
  % 0,09
 • £ POUND
  10,7119
  % -0,17
 • ¥ YUAN
  1,2322
  % 0,34
 • РУБ RUBLE
  0,1050
  % 0,44
 • ALTIN (TL/GR)
  497,21
  % -0,24
 • BITCOIN
  111975,443
  % 2,49
 • BIST 100
  1.126,99
  % -2,22

Günlük Bülten [19 Ekim 2020]

Günlük Bülten [19 Ekim 2020]

GÜNAYDIN… İyi haftalar… Bol Şanslar…

 Borsamızda 1085 seviyesinden başlayan kısa vadeli yükseliş trendi 1200 direncine doğru yükselişine devam ederek haftayı 1193 seviyesinde kapadı.  Bu hafta 1200 seviyesini kırma denemelerinin devam edeceğini, burayı kırarsa 1400 seviyesine kadar yükselmeye çalışacağını bekliyorum.

Strateji olarak bunu dayandırdığım verileri ve varsayımları paylaşmıştım:

 • Yeni Ekonomik Plan’da:

Yılsonu enflasyon hedefi yüzde 11.75

2020 yılı ortalama dolar kuru 6.91 tl ???????????????????????

 • İkinci virüs dalgası ekonomileri pandemi başlangıcındaki gibi sert vurmayacak,
 • Normalleşmalere devam edilecek,
 • Mali teşviklerde kısıtlamalara gidilmeyecek,
 • Para piyasalarında çok sert bir daralmaya gidilmeyecek (Perşembe günkü para politikası toplantısı önemli)
 • Mevduat faizlerinde ciddi bir artışa gidilmeyecek,
 • Ekim-Kasım dış borç ödemeleri Merkez Bankası’nın dövize endeksli tahvil ihraçlarıyla ve swap anlaşmalarıyla aşılacak,
 • Jeopolitik riskler artmayacak.

Bunlara bir iki ilavem olacak:

 • Doğu Akdeniz sebebiyle Avrupa Birliği’nden yaptırımlar gelmeyecek.
 • S-400’ler ile ilgili olumsuz açıklamalar gelmeyecek.

Bu verilerde oluşacak sıkıntılar Endeksin yönünü çok etkiler, ayrıca, dolar kurunun yükselişinin henüz tam olarak önüne geçilememiş olması da hala piyasaları tedirgin ediyor.

HİSSE SENETLERİNİN FİYATLARI NE SEVİYELERDE: Borsaya, ‘Corona Öncesi’ ve ‘Corona Sonrası’ diye bakmaya devam edelim, sektör ve hisse seçimlerimizi buna göre yapalım:

 • Corona gelince tüm hisseler bir haftada yarı fiyatına düştü.
 • Önce fiyatlar çok ucuzladığı için gelen alımlarla, sonra da normalleşmelerle gelen iyimser beklentilerle borsalar yükseliş trendine girdi.
 • Bu yükseliş trendinde, bazı sektörler hiç yükselemedi, Corona ile düştükleri seviyelerde kaldılar, bankacılık, petrol dağıtım gibi… YKB, GARANTİ, TÜPRAŞ. Ancak, TÜPRAŞ da hareket başlayabilir.
 • Bazıları, Corona’nın gelişi ile kaybettikleri değerlerin yarısını telafi edebildiler, ulaşım sektörü gibi. Mesela THY, PEGASUS. Aynı yerlerindeler.
 • Bazı sektörler Corona öncesi değerlerine tekrar ulaştılar, mesela haberleşme sektörü, enerji sektörü, otomotiv yan sanayi sektörü. Örneğin TÜRKCELL, ENERJİSA, BRİSA. TÜRKCELL ve enerji kağıtları yükselişte.
 • Bazı sektörler Corona öncesi fiyatlarının da üstüne çıktı, perakende ve gıda sektörü gibi. BİMAŞ, ŞOK MARKET, BİZİM, KEREVİTAŞ. Perakende sektöründen BİMAŞ’ın karı çok iyi, ama BİMAŞ dışındakiler alım için riskli seviyelerdeler. Gıda sektöründe ise KEREVİTAŞ yabancı ortak beklentisi ile çok yükseldi, bu seviyeler alım için riskli olabilir.

Bu şirketlerle iligili hedef fiyatlarımızı ikinci yarı bilançolarına göre güncelledik, teknik analize göre de destek ve dirençlerini belirledik. Bunları tablomuzda sektör bazında gurupladık.

Türkcell’e, perakende sektörüne, gıda sektörü şirketlerine, enerji şirketlerine ve Tüpraş’a talep devam ediyor.

DOLAR/TL KURU ve GRAM ALTIN:

 DOLAR/TL kuru için Yeni Ekonomik Program’da 2020 ortalama kuru 6.91 tl olarak alındığına göre kurun yıl sonuna kadar 7.40-7.45 seviyelerinde seyretmesi hedeflenmiş. 7,82’yi gördükten sonra 7.73’e kadar geriledik, ancak arkasından 7,95’i gördük. Merkez Bankası kurun yükselişini önlemeye, 8.00 psikolojik direncine ulaşmasını durdurmaya, çalışıyor, ANCAK müdaheleleriyle kur gevşese bile hemen 7,95’i görüyor.

 • ONS ALTIN: 1907 => 1899 Dalgalı seyir devam ediyor.
 • GRAM ALTIN: 487 => 485 Ons Altın ve Dolar/TL kurundaki dalgalı seyirle paralel gidiyor. Bizde Doların yükselişinin önüne geçilemezse küresel piyasalarda ONS ALTIN yükselmeye başladığında GRAM ALTIN çok yükselecektir.

 NE YAPALIM: ONS ALTIN ve BORSALAR

 Dünya ekonomisinde büyük bir DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜM yaşanıyor. Bunu gözden kaçırmayalım, takip edelim ve değişime ayak uyduralım.

 • ONS ALTIN’da şimdilik dalgalanmalar ile arada hafif gerilemeler yaşansa bile güvenli limana yöneliş devam edecektir. Küresel piyasalarda değişen bir şey yok, yatırım araçları hareketlerine yön arıyor, herşey aşının bulunmasına kilitlendi. Ancak ekonomilerin gördüğü hasar o kadar büyük ki, aşı bulunsa bile bu hasar üç dört seneden evvel toparlanacak bir hasar değil, ve ikinci virüs dalgası geliyor, Avrupa Birliği’nde yeniden kısıtlamalar başladı. Dolayısıyla, ONS ALTIN’da şimdilik dalgalanmalar yaşansa bile güvenli limana yöneliş devam edecektir. Her gün herşeyin aniden değişebildiği bir pandemi sürecinden geçtiğimizi unutmayalım. Hala karanlık bir tünelde ilerlemeye çalışıyoruz, tünelin ucunda ışık göründü ama ne kadar uzakta, ve o ışığa ulaşana kadar bizleri ne tehlikeler bekliyor belli değil.
 • BORSALARDA ise KISA VADELİ bir yükseliş trendi diyorum, çünkü:
 1. Gelişmiş ülkelerin ekonomileri normalleşmelerden sonra beklenenden daha hızlı toparlandı, ama hala pandemi öncesi seviyelerinde değil, ve pandeminin ORTA VADEDE ekonomik görüntü üzerinde oluşturduğu önemli riskler devam ediyor.
 2. Bizim ekonomimiz de Mart, Nisan, Mayıs’ta yaptığı dipten Haziran’daki normalleşmelerle ve kredi musluklarının açılması ile Temmuz ve Ağustos aylarında biraz toparladı ama zor günlerin beklediği Ekim, Kasım ve Aralık aylarında toparlanma nasıl devam edecek? Dolar/TL kurundaki artış nasıl durdurulacak ?

TABLOMUZDAKİ hedef fiyatlarına ve destek-dirençlere göre DOĞRU SEKTÖRLERDE pozisyon alınan hisselerin yatırımcılarına güzel kazançlar sağlayacaklarına inanıyor ve sektör bazında guruplayıp ikinci yarı bilançolarına göre hedeflerini güncellediğimiz TOP ELEVEN şirketlerimizi ve YEDEK LİSTEMİZİ sizlerle paylaşıyoruz. İnandığınız sektörlere ve inandığınız şirketlere göre seçim yapmak sizlere kalmış.

 UZUN VADEDE DOĞRU YATIRIMIN YERİ HER ZAMAN BORSALARDIR. Bilinçli yapılan yatırımlar, doğru seçilen şirketlerin hisse senetleri her zaman en çok kazandıran yatırım araçları olmuşlardır.

HOLDİNGLER

 • KOZAL:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

84.4550.0090.0079.2590.00

Bu holding şirketi çok iyi yatırımları olan, 124 tl bilanço değeri altında, 80 tl seviyelerinde seyreden ve kazanç potansiyali yüksek olan bir hisse, ancak TMSF kontrolünde olduğu için hala belirsizlik devam ediyor ve bu yüzden hala bilanço değerlerinin altında işlem görüyor.

KİMYA SEKTÖRÜ:

 •  ALKİM:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

8.706.5018.0014.6015.72

Çok iyi yatırımlar planlıyor, uzun vade için büyük kazanç sağlayacak bir hisse. Ancak şu an erken, mevcut durumuna göre Fiyat/Kazanç oranı fiyatı 10 tl. Piyasa oyuncıları 12 tl’den alıp 14 tl’ye satarak azar azar kar etmeye devam ediyorlar, hedef fiyatımız 12 tl’ye düştüğü 18 tl seviyesine doğru ikinci Fibonacci direnci 15,72.

PETROL SEKTÖRÜ: Pandemi sürecinden çok olumsuz etkilenen bu sektörde henüz hareketlenme başlamadı.

 • TÜPRAŞ:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

129.0069.0095.0082.4590.00

Açıklanan ikinci yarı bilançosuna büyük zarar açıklayan TÜPRAŞ hisseleri çok ucuz kaldı. Tüpraş’ta yükseliş başlamak üzere, 90 tl’de önemli bir direnci olan TÜPRAŞ’ta, 9 aylık bilançosu açıklanana kadar  şimdilik hedef fiyatımız 90 tl.

HABERLEŞME SEKTÖRÜ: Pandemi sürecinden en olumlu etkilenen bu sektörde iki şirketimiz var.

 • TÜRKCELL:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

15.0012.0017.8516.8222.20

Açıklanan ikinci yarı bilançosuna göre Fiyat/Kazanç oranı fiyatı 14.91 tl, %50 Fibonacci geri çekilme desteği 14.77 tl olan TÜRKCELL, uzun süre bu 15 tl seviyelerinde işlem gördükten sonra yükselmeye başladı. 15 seviyelerinden alındığında yatırımcısına kaybettirmeyeceğini önerdiğim TÜRKCELL için hedef fiyatım 22.20 tl. Bilançosundaki dağıtılabilecek 13,085,100,000 tl temettüsü ile TÜRKCELL hisselerinin yatırmcısına çok para kazandıracağı kesin… Hisselerini Varlık Fonuna satarak ortaklıktan ayrılan İsveçli telekom operatörü Telia Company ile diğer ana hissedarlardan Çukurova Holding arasındaki yıllar süren anlaşmazlıkları nedeniyle TÜRKCELL uzun zamandır temettü dağıtamıyordu.

 • TÜRK TELEKOM:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

8,505,508,007.529.44

Pandemi sürecini etkilenmeden atlatan ve açıkladığı ikinci yarı bilanço karlılığı çok iyi olan bir diğer haberleşme sektörü şirketi TÜRK TELEKOM  borsada geçtiğimiz haftalarda gelen satışlarla Piyasa/Defter Değeri oranı fiyatı olan 7.65 tl’nin de altında, Fibonacci %50 desteği olan 7 seviyesinde işlem görüyor. 7 tl seviyelerinde alındığında Fiyat/Kazanç oranı fiyatı 9.44 tl’ye kadar yükselme potansiyali olan  TÜRK TELEKOM hissesi ilk direnci olan eski zirvesi 8,20 tl satış hedeflenerek de değerlendirilebilir.

 PERAKENDE SEKTÖRÜ: Pandemi ile yine en pozitif etkilenen bu sektörün hisseleri Corona öncesi seviyelerinin üstüne çıktılar, karlarında büyük artışlar beklenen bu şirketler yatırımcılarına güzel kazançalar sağladılar. Dokuz aylık bilançoların açıklanması sürecine girdik. Yüksek kar beklentileriyle bu hisselerde de hareketler olacaktır.

 • BİZİM
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

10.556.0522.2216.9317.50

BİZİM’in ikinci yarı bilançosu karı geçen seneki ikinci yarı karı ile aynı. Fiyatı daha yüksek kar beklentisine göre 22.22 tl’ye tekrar çıkan BİZİM’in 17.50 direncini kırması ve tekrar 22 tl seviyelerine kadar yükselmesi için dokuz aylık bilançosunda yüksek bir kar artışı açıklaması lazım. Corona öncesi seviyesi olan 10 tl’nin üzerinde, 16 tl seviyelerinde işlem gören BİZİM’in 17.50 tl seviyesinde ciddi bir direnci var

 • ŞOK MARKET:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

11.586.3414.7512.7013.16

Corona öncesi fiyatı olan 12 tl seviyesinde seyreden ŞOK MARKET’in açıkladığı ikinci yarı bilançosuyla pandemi sonrası ulaştığı en yüksek değerinin olan 14.75 tl’yi bir daha görebileceğini sanmıyorum, bu seviyeden düştüğü 10,17 tl ye göre yükselişte ilk Fibonacci hedefi olan 13,16 tl’yi aşması zor görünüyor.

 • BİMAŞ:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

59.2243.3675.4569.7073.22

Corona öncesi fiyatı olan 60 tl’nin üzerinde, 70 tl seviyelerinde seyreden BİMAŞ’ın açıkladığı çok iyi ikinci yarı bilançosuna ile ulaştığı 75.45 tl zirve direncine tekrar ulaşması için 72 tl direncini kırması gerekiyor. Hedef fiyatım önce en az Fiyat/Kazanç oranı fiyatı olan 73.22 tl, sonra da zirve fiyatı olan 75.45 tl.

GIDA SEKTÖRÜ: Bu sektördeki şirketlerde büyük hareketler oluyor, KEREVİTAŞ’a yabancı ortak geleceğinin konuşulduğunu paylaşmakla yetinmek istiyorum, bu hisse Fiyat/Kazanç oranı değerinin üzerinde ve zirvesinde işlem görüyor, yükseliş trendinin sonuna gelmiş olabilir.

 • KEREVİTAŞ
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

3.962.157.007.577,57

ENERJİ SEKTÖRÜ

 • ENERJİSA:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

8.615.659.329.4310.86

Elektrik dağıtımı ve perakende satışı ile ilgili faaliyetlerini bünyesinde bulundurduğu şirketlerle yürüten, yaklaşık 21 milyonu aşkın kullanıcıya dağıtım hizmeti sağlamakta olan ENERJİSA, pandemiden olumsuz etkilenmeden çıkan şirketlerin başında gelmekte. Enerjisa zirve fiyatı olan 9.43 tl seviyesinde işlem görüyor, en az Fiyat/Kazanç oranının değeri olan 10.86 tl’ye kadar yükselme potansiyali var.

 • İPEK ENERJİ:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

11.006.0015.5012.7916.18

İkinci yarı bilanço değeri olan 16 tl’nin altında, 12 tl seviyesinde işlem gören İPEK ENERJİ’nin 12,50 direncini kırarsa Fiyat/Kazanç oranı fiyatına göre olması gereken 16 tl’ye kadar yükselme potansiyali bulunmakta, ancak, TMSF kontrolünde olan bir şirket olduğu için belirsizlik halen devam ediyor ve hala bilanço değerinin altında işlem görüyor.

OTOMOTİV YAN SANAYİ: JANTSA ve BRİSA, otomotiv yan sanayimizin gözde firmalarından, TOP ELEVEN şirketlerimizin kardeş hisseleri…

 • JANTSA:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

63.8635.12217.80184.40 

Pandemi süreci içinde cirosu büyüyen ender şirketlerimizlerden JANTSA, Corona ile düştüğü 35 tl’dan büyük kar beklentileriyle 217 tl’ye kadar yükseldikten sonra 180-190 tl seviyelerinde işlem görmeye başladı. Bu seviyelerden almak riskli olabilir. Fiyat/Kazanç oranı  fiyatı olan 124 tl’nin hayli üzerinde işlem gören JANTSA için hedef fiyatı dokuz aylık bilançosundan sonra belirlemek lazım.

 • BRİSA :
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

10.406.0213.7514.3013.79

2020 ikinci yarısında çok iyi bilanço açıklayan BRİSA Corona sonrası ulaştığı en yüksek seviyesi olan 14 tl seviyesinde işlem görüyor. Hedefimiz olan Fiyat/Kazanç oranı fiyatı 13.79 tl’ye ulaştığı için bu seviyelerden almak riskli olabilir.

 • ÇEMTAŞ:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

9.504.5016.5014.2716.50

Corona öncesi 9.50 tl’den Corona ile 4.50 tl’ye düşen ÇEMTAŞ, son aylardaki otomotiv sanayindeki hareketlenmelerden doğan çok olumlu beklentilerle tarihi zirvesi 12.64’e kadar yükseldikten sonra bu seviyeyi de yukarı kırarak ilk hedefi 15 tl’nin de üzerinde 16.50 tl’ye ye kadar yükseldi, bu seviyelerden gelen kar satışları ile gerilemeye başladı. 14.00 tl seviyelerinden alınırsa para kazandırma potansiyali olan bir hisse.

TEKNOLOJİ:

 • ASELSAN:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

15.7510.0319.0518.0519.05

 Aselsan 2020 ikinci yarısı için beklentilerden çok daha iyi kar açıkladı, bilançosu güçlü büyüme görünümünü sürdürüyor. Uzun süre takıldığı Fiyat/Kazanç oranı fiyatı olan 16.50 seviyesindeki direncini kırdıktan sonra 19 tl’ye kadar hızlıca yükselen, ancak endeksin düşüşleriyla birara gerileyen ASELSAN tekrar 19 tl zirvesine gidiyor.. Uzun zamandır yatay seyreden Aselsan’ın, zirvesine yakın işlem gördüğü halde çok iyi kar beklentileriyle yükselmeye devam edeceğine inanıyorum. Dokuz aylık bilançosunu görmek lazım.

ULAŞIM SEKTÖRÜ: Bu sektörde iki şirketimiz var, THY ve PEGASUS. İkisi de pandemi sürecinden çok olumsuz etkilendi, tablolarımızda da gördüğünüz gibi ciroları çok düştü ve zararları çok büyüdü. Ancak ikisi de Defter Değerleri yüksek olduğundan pandemi sürecinin  bitmesi ile insanların eskisi gibi rahat rahat seyahat etmeye başlayacakları ümidiyle çok fazla gerilemediler.

 • PEGASUS:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

86.5523.5663.5046.5051.41

Corona öncesi 86.60 olan Pegasus, Coronayla 23,56’ya kadar düştükten sonra Fibonacci direnci olan 62.60’a kadar yükseldi. Şirket, altı aylık bilançosunda çok yüksek zarar açıkladı, ve 44 tl’ye kadar geriledi. Maddi varlıklarındaki büyüklük nedeniyle Defter Değeri 46,24 tl olan PEGASUS bu seviyelerde işlem görüyor. Corona sonrası gördüğü en yüksek fiyatı 63.50 tl’den  44 tl’ye kadar geriledikten sonra ilk Fibonacci direnci olan 51.41 tl’ye kadar yükselme potansiyali olduğuna, bu seviyelerden alınan PEGASUS hisselerinin uzun vadede yatırımcısına çok iyi kazanç sağlayacağına inanıyorum ancak bunun için virüs dalgasının bitmesi, insanların eskisi gibi rahat rahat seyahat etmeye başlaması lazım. Bu sene zor…

 • THY:
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

15.337.4713.0010.5511.14

İlk yarı sonunda beklentilerden çok daha büyük zarar açıkladı. Maddi varlıklarının yüksekliği nedeniyle Defter Değeri 30 tl. Defter Değerinin hayli altında, 10-11 tl seviyelerinde işlem görüyor, dolayısıyla bu seviyelerde teknik analize göre trade edilebilir ama kazandırma potansiyali kaldığını söylemek zor. Corona’dan sonra gördüğü en yüksek 13 tl değerinden 10 tl’ye kadar gerileyen THY için hedef fiyatımız ancak ilk Fibonacci değeri olan 11.14 tl.

BANKACILIK SEKTÖRÜ: Pandemi ile fiyatları çok ucuz kalan ama ilk yarı bilançolarına göre kar etmeye devam eden sektör. Merkez Bankamızın faiz arttırımı bankalara kar artışı sağlayacaktır, ancak Avrupa bankalarının karlarının düşmesi bizim bankaların da dokuz aylık bilançolarında nasıl kar açıklayacakları konusunda tereddütler yaratıyor.

 • YKB
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

3.151.802.462.212.19
 • GARANTİ
Corona Öncesi

Fiyatı

Corona gelince

Düştüğü Fiyat

Corona Sonrası

En Yüksek Fiyatı

Kapanış

Fiyatı

Hedef

Fiyatı

12.507.008.657.187.30

Hala Corona ile düştükleri seviyelerde işlem gören YKB ve GARANTİ fiyatları çok ucuz kaldı. İşlem gördükleri fiyatlar Fiyat/Kazanç oranı fiyatları seviylerinde. Aktif Rasyo’daki iyileştirmeler ve faizlerdeki artış eğiliminin bankaların karlılığını arttıracağı beklentisiyle bankalara gelen alımlarla hafifçe kıpırdanan bu hisselerde yine de alım yapmak hala riskli görünüyor.

Herkese bol şanslar…

Ahmet Tevfik Çalgan