• AMERIKAN DOLARI
  18,6583
  % 0,03
 • € EURO
  19,2952
  % 0,08
 • £ POUND
  22,3140
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  2,6040
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3062
  % 0,16
 • ALTIN (TL/GR)
  1.048,19
  % 0,05
 • BITCOIN/TL
  306559,103
  % 1,55
 • BIST 100
  4.962,48
  % 0,80

Garanti Kredi Başvuru Koşulları

Garanti Kredi Başvuru Koşulları

Günümüzde artan ihtiyaçlara paralel olarak bankaların farklı birçok alanda tüketicilere sağladığı krediler sayesinde gereksinimlerin kolaylıkla karşılanması sağlanmaktadır. Kısacası, Garanti kredi avantajlı seçenekleri ile maksimum faydayı sağlamayı hedeflemektedir.

Garanti kredi başvurusundan yararlanmak isteyen kişiler:

 • 18 yaşını doldurmuş olması,
 • Kredi ödemelerinin tam ve eksiksiz olması,
 • Gelirin belgelendirilebilmesi,
 • İpotek verilecekse yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.

Garanti kredi imkanlarından yararlanmak için:

 • İhtiyaç duyulan tutar belirlenmelidir.
 • Ödenmesi gereken aylık tutar ve ger ödeme tutarları düşünülerek bütçeye uygun vade seçenekleri ayarlanmalıdır.
 • Başvuru formunda iletişim bilgileri ve kişisel bilgiler belirtilmelidir.
 • Banka tarafından istenilen evraklar eksiksiz biçimde bankaya teslim edilmelidir.
 • Sözleşme tarihi süresi içerisinde imzalanmasına özen gösterilmelidir.

Garanti Kredi için Gereken Evraklar

Garanti kredi için gerekli olan evraklar; kimlik belgesi, fatura ya da ikametgah ilmühaberi, gelir gösterir belge, maaş bordrosu, özel sektör çalışanı için maaş bordrosu ve şirkete ait imza sirküleri, emekliler için aylık döküm, şirket ortakları için güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, oda kayıt belgeleri, çiftçiler için çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri, gayrimenkul gelirleri olanlar için tapu belgeleri, kira kontratı başvuru sırasında mutlaka bulundurulması gereken evraklar arasında yer almaktadır.

Garanti Banka Kredileri Nelerdir?

Garanti kredi imkanlarından yararlanmak için hangi tutarda beklentinin olduğu hemen öncesinde belirlenir. Bu doğrultuda istenilen miktar kredi türüne göre mümkün olursa çekilebilmektedir.

Garanti kredi türlerine bakılacak olursak,

 • Taşıt kredisi,
 • Ev kredisi,
 • Kısa süreli ihtiyaç kredileri,
 • Diğer krediler
Taşıt Kredisi Masrafları

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi seçeneklerinde kredi ve dosya masrafları ile müşterilerinden ücret talep etmektedir. Ancak yapılan yasal düzenlemelerin ardından dosya masraflarının banka tarafından talebinin kaldırılmasından sonra farklı isimlerle bankalar yine bu ek masrafları da talep etmektedir. Tabi farklı bir masraf kalemi olan bu masrafların da iadesi hukuken söz konusu mümkün değildir. Taşıt kredisi seçeneğinde ise ek masraf kalemini sadece faizle sınırlı tutamayız. Bu yazımızda bahsettiğimiz ek masraflar binek ve

İlgili İçerik

Bundan dolayı, bu kategoriler tüketicilerin hangi alanda nakit ihtiyacı varsa ona yönelik olarak düzenlenmektedir. Ayrıca, Banka taşıt kredisi için başvuruda bulunan tüketicileri marka ve model cazip kampanyaları ile buluşturmaktadır. Özellikle, başvuran kişiler 48 aylık kredi imkanından yararlanabilmektedir. Bu nedenle, gelir akışına uygun ödeme planı seçenekleri ile teminat olarak satın alınan aracın ipotek edilmesi zaruri olmaktadır. Bundan böyle 0 kilometre tabiri ile bilinen yeni taşıtlar için kefil koşulu aranmamaktadır. 2. El araçlar için toplamda 108 ay vade seçenekleri söz konusu iken kefil talep edilmektedir. Bireysel müşteri ve KOBİ müşterileri için kredilendirme oranları; 100.000 TL’de %70 iken 100.000 TL’nin üzerinde ise %50 olarak belirtilmektedir.

Garanti Kredi Başvuru Koşulları

Garanti kredi diğer bir kategorisi olan ev kredisi için dört farklı seçenek ile hizmet sunmaktadır. Oysa azalan taksit, güncellenen faiz, özel taksitlendirme, sabit taksit seçenekleri ile uygun alternatiflerle ev sahibi olmak mümkündür. Üstelik kısa süreli ihtiyaç kredileri için hesapta para yokken dahi nakit para çekebilmek ve ödemeler tamamlanır. Gelgelelim, bunların dışında vadesiz hesapta yeterli para olmadığında kredili mevduat hesabından para çekmek ve sadece kullanılan tutar, gün için ödeme yapmak mümkündür. Üstelik bütün eğitim kurumlarına özel olarak tasarlanan eğitim kredisiyle avantajdan faydalanarak ihtiyaçları karşılar.

Konut Kredisi Devam Eden Evin Alımı – Satımı Nasıl Olur?

Bankalar ev satın almak isteyen müşterilerine konut kredisi adıyla kredi ürününü sunmaktadır. Konut Kredisi Devam Eden Evin Alımı – Satımı; Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre alımı yapılan evlerin %35’i konut kredisi desteği ile alınmaktadır. Yine alınan bu konutların büyük kısmı da kredilerinin vade dönemleri devam ederken satılmaktadır. Kredi borcu devam eden evin satış işlemi nakit ve kredi kartı olarak iki şekilde yapılmaktadır. Kredi Borcu Devam Eden Evi

İlgili İçerik

Diğer ihtiyaçlar için farklı bir alanda kredi seçenekleri de sunmaktadır. Başka bir deyişle, eğitim dönemi ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaya yönelik olarak ihtiyaçların giderilmesine destek sunarak eğitim kredisi başvuru yapanlar için uygun faiz ve vade seçenekleri ile işlem yapabilmektedir.

Ne var ki 48 aya yayılabilen ödeme seçenekleri ile cazip koşullar doğrultusunda kredi imkanlarından faydalanabilmek için en yakın Garanti şubesine uğranması tavsiyedir.

Tüketicilerin ne kadar kredi çekebileceklerini öğrenmeleri için ihtiyaç kredisi hesaplama tablosundan bilgi alınmaktadır. Bunun için, hesaplama alanında aylık taksit tutarı, düzenli geliri belirtmek son derece önemli olmaktadır. Ayrıca, kontrol amaçlı olarak kredi taksitlerinin aylık gelirin yarısından yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Sonuç olarak, Garanti kredi başvuruları sonrasında değerlendirme yapılarak SMS, telefon ile bilgilendirme yapılmaktadır.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.