• AMERIKAN DOLARI
  18,6463
  % -0,02
 • € EURO
  19,2915
  % 0,15
 • £ POUND
  22,3395
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  2,6043
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3107
  % 0,05
 • ALTIN (TL/GR)
  1.048,72
  % 0,10
 • BITCOIN/TL
  315200,727
  % 4,58
 • BIST 100
  4.962,48
  % 0,80

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlenmekte olan çiftler ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılamak amacıyla krediye ihtiyaç duyarlar. Evlilik Kredisi Nasıl Alınır sorusu, çeyiz, beyaz eşya gibi evlilik masrafları yeni evlenen çiftleri zor durumda bırakıyor. Bu durumdan kurtulmak ve ihtiyaçların kolay bir şekilde karşılanması için bankalar tarafından evlilik kredisi veriliyor. Başka bir deyişle, verilen kredi sayesinde maddi imkânı olmayan kişiler rahat bir nefes alarak ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabiliyor. Ayrıca, yeni evlenecek çiftler için verilen evlilik kredisi kolay ödeme seçeneği, düşük faiz oranıyla verilir. Bu sayede çiftler toplu para alarak evlilik ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılamaktadır. Özel bankalar tarafından verilen evlilik kredisi olduğu gibi devlet tarafından da desteklenerek verilen çeyiz hesabı gibi evlilik kredisi vardır.

Evlilik Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Düğün işlerinin rahat bir şekilde yapılması için birçok banka evlenecek çiftler için kredi desteği sağlamaya devam etmektedir. Ancak, evlilik kredisi almak için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak gerekir. İhtiyaç kredisi veren bankalar destek amacıyla da kredi vermektedir. Başka bir deyişle, evlilik kredisi almak için bankalar tarafından aranılan şartların yerine getirilmesi gerekir. Mesela aranan şartlar her bankaya göre değişebiliyor. Evlilik kredisi almak için aranan şartlar arasında;

 • Evlenecek kişilerin yeterli kredi notuna sahip olması,
 • Bankalar tarafından hukuki olarak borç takibine düşmemeleri,
 • Herhangi bir gelirinin olması,
 • Geliri yoksa teminat veya kefilin olması gerekir.

Aranan şartların yerine getirilmesi durumunda bankalar evlilik kredisini en kısa sürede sonuçlandırarak tüketicilere vermektedir.

SGK Evlenme Ödeneği Nedir? Nasıl Alınır?

SGK evlenme ödeneği nasıl alınır, SGK evlenme ödeneği ne kadar verilir, SGK evlenme ödeneği alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? SGK evlenme ödeneği bir diğer adıyla çeyiz parası devlet tarafından anne veya babasını kaybetmiş olup; yetim aylığı alan ve evlilik sebebiyle aylıkları kesilecek olan kadınlara verilen bir defaya mahsus olur. Evlenme ödeneğinin geri ödemesi yoktur. 2008’den beri yapılan bu yardım maaşın 24 katına kadar toplu bir şekilde verilmektedir. Evlenme ödeneği alan

İlgili İçerik

Evlilik Kredisi İçin İstenen Belgeler

Günümüzde birçok banka yeni evlenecek çiftlere desteklemek amacıyla düşük faiz oranıyla yüksek tutarda evlilik kredisi vermektedir. Bundan dolayı, nedenle evlilik kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler için bazı belgeler talep edilir.

İstenen belgeler şöyledir:

 • Nüfus cüzdanının aslı ve istenilirse fotokopisi
 • Sahip olunan gelir belgesinin beyanı
 • Ücretli bir şekilde çalışanların maaş bordrosunun fotokopisi
 • Serbest meslek olarak çalışanların en son vergi levhası fotokopisi
 • Kefil olarak emekliler kredi çekecek ise maaş cüzdanlarının fotokopisi
 • Kiracıysa kira geliri
 • Son 3 ay içinde alınan ikametgah belgesi

Bankalar tarafından aranan şartlar eğer yerine getirilmiş ise evlenecek çiftler hızlı bir şekilde kredi işlemlerini başlatarak ihtiyaçları doğrultusunda kredi almak için hak kazanır.

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Tüketici kredisi veya bireysel ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılan ihtiyaç kredisi, bankaların çoğunlukla düşük faiz oranlı kampanyaları ile duyuruya çıktıkları bir kredi türüdür. İhtiyaçlara en hızlı cevap veren kredi olması nedeniyle çok kullanılmaktadır. Son yıllarda kredi türleri arasında en çok tercih edilen ve başvurusu yapılan kredi türü olarak ihtiyaç kredisi gösterilmektedir. Bu krediler kısa vadeli olup teminat gösterilmeden çekilebilen  bireysel krediler kapsamında yer almaktadır. İhtiyaçlar çeşitli kategorilere ayrıldığı için ihtiyaç kredisinde de çeşitli

İlgili İçerik

Evlilik Kredisi Ne Kadar, Ne Kadar Veriliyor?

Evlilik kredisi almak ve ihtiyaçları rahat bir şekilde karşılamak isteyenler için bankalar bireysel ihtiyaç kredisi doğrultusunda çiftlerin kredi alma olanağı sağlamaya devam ediyor. Ayrıca bankaların kredi üst limiti birbirinden farklıdır. Özellikle yüksek miktarda evlilik kredisi almak isteyenlerin gelir durumuna bakılarak evlilik kredisi veriliyor. Bunun yanında, evlilik kredisi almak isteyenlerin önceden almış oldukları kredileri düzenli bir şekilde ödeyip ödemediği ve kredi notuna göre değişmektedir. Son olarak, eğer çiftlerden birinin kredi puanı yüksekse bankalar tarafından belirlenen limit tutarında istenilen tutar kadar kredi çekecektir.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.