Site icon Güncel Para

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir?

Esnaf kefalet kredisi, Ticaret Kanunu tarafından çıkarılan kanun kapsamında verilmektedir. Ticaret Kanunu kurumunun amacı, esnafları maddi açıdan rahatlatmak için gerekli kredinin verilmesini sağlamaktır. Böylece kooperatif üyesi olan esnaflar için verilen krediye kefil olmaya esnaf kefalet kredisi adını alır. Bu kefalet işlemi, bankalar tarafından verilen teminat yazsı doğrultusunda kefil olma işlemidir. Uygulamanın hayata geçirilmesi sayesinde esnafları rahatlatan bu kredi, mesleğinin devamını sürdürmek isteyenler ve işinde daha fazla büyümek isteyenler için vazgeçilmez kredidir. Krediyi alanlar, gelir durumuna göre kredi hesaplaması yaparak aylık taksitler şeklinde almış oldukları krediyi geri ödemektedirler.

Kredi Almanın Şartları

Esnaflara destek vermek ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmak amacıyla verilen esnaf kefalet kredisi, ülkemizde en çok kullanılan kredi türleri arasında yer alıyor. Bu krediyi almak isteyenler için birtakım şartlar istenmektedir. Esnaf kredisi almanın şartları arasında;

Kredi almak isteyenler, belirtilen şartlara sahip oldukları sürece, istedikleri zaman bu krediden yararlanarak ihtiyaçlarını giderebilirler.

KOBİ (Esnaf) Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

KOBİ kredisine bakmadan önce KOBİ’nin ne olduğunu açıklamak gerekmektedir. KOBİ açılımı ile Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerdir. Mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeleri kapsamaktadır. Bu işletmelerin genel anlamdaki özelliklerini şöyle sıralayabiliriz; Mikro İşletmeler: Yıllık net satış hasılatı veya gelir bilançosu 3.000.000 TL’nin altında kalan ve bünyesinde 10 kişiden az eleman istihdam eden işletmelerdir. Küçük İşletmeler: Yıllık net satış hasılatı veya gelir bilançosu 3

İlgili İçerik

 Kredi Hesaplama

Esnaf ve Sanatkâr kredisinden yararlanmak isteyenler; kolay kredi hesaplama hizmeti sunar. Böylece esnaf kefalet kredisi almak ve geri ne kadar ödeyeceklerini hesaplamak için; online olarak kredi hesaplaması yapabilirler. Ayrıca çevrimiçi hizmet üzerinden kredi tutarı girilir. Vade sayısıyla geri ödemesi hesaplanır. Kredi hesaplamak oldukça kolay olduğu için, artık geri ödeme konusunda aylık ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Exit mobile version